Železničná spoločnosť Cargo Slovakia, a.s.
Rail Freight Forward - Noah´s train

Aktuality

Rail Freight Forward - Noah´s train

Rail Freight Forward (RFF) je koalícia európskych železničných nákladných spoločností, ktorej členom je aj Železničná spoločnosť Cargo Slovakia, a. s. Jej cieľom je znížiť negatívny vplyv prostredníctvom rôznych inovácií, a zároveň zvýšiť podiel železničnej nákladnej dopravy na 30 %, a to do roku 2030.

Budúcnosť Európy nám nie je ľahostajná: https://youtu.be/LyhVo3PJ5QM

14. januára 2019 sa vo Viedni na stanici Westbahnhof konalo stretnutie členov koalície RFF, ktorého sa zúčastnil aj generálny riaditeľ ZSSK CARGO, Martin Vozár. Stretnutia sa zúčastnil aj rakúsky prezident Alexander van der Bellen, minister dopravy, inovácií a technológií Norbert Hofer, generálny riaditeľ ÖBB Andreas Matthä a ďalší generálni riaditelia železničných spoločností. Pri tejto príležitosti bol na svoju ďalšiu cestu vypravený z Viedne do Berlína aj tzv. Noemov vlak.

Noah's Train nie je len najdlhšie mobilné umelecké dielo na svete, ale aj synonymum pre ekologickú železničnú dopravu. Noah's Train alebo Noemov vlak je inšpirovaný dávnou históriou, ktorú približujú zvieracie motívy namaľované na vlaku. Vízia a iniciatíva koalície RFF je ochrana životného prostredia a našej planéty. Doprava je jedným z najväčších zdrojov znečistenia CO2 a skleníkových efektov. Presun nákladnej dopravy na železnicu je najrýchlejším a najjednoduchším spôsobom boja proti veľkému množstvu emisií CO2 a znečisteniu ovzdušia. Medzi hlavné ambície koalície patrí zdvojnásobenie podielu železničnej nákladnej dopravy v Európe na 30%.

Spustenie projektu sa uskutočnilo 14. 12. 2018 v Katoviciach. Tento vlak prejde cez viacero miest: Viedeň, Berlín, Paríž, Brusel a postupne sa bude transformovať rukou miestnych umelcov.

V Berlíne bude projekt a s ním aj vlak predstavený 24. januára, nasledovať bude Paríž a svoju jazdu vlak ukončí 20. februára 2019 v Bruseli.

Viac informácií nájdete na: https://railfreightforward.eu/

Video si môžete pozrieť tu: https://youtu.be/WymtMWFs5EY

Galéria

Prihláste sa na odber noviniek ! Ozvite sa nám! Newsletter

Kontakty

Opýtajte sa nás

Informačná povinnosť k službe Infoservis "Opýtajte sa nás"

Železničná spoločnosť Cargo Slovakia, a.s.

Tomášikova 28B 821 01 Bratislava
IČO: 35914921 IČ DPH: SK2021920065 OR: Mestský súd Bratislava III,
Oddiel Sa, vložka č. 3496/B