Železničná spoločnosť Cargo Slovakia, a.s.
Obchodný rok 2020

Obchodný rok 2020

ZSSK CARGO sa uchádza o priazeň zákazníkov v nasledujúcom obchodnom roku 2020

Vo štvrtok 24. októbra informovali zástupcovia ZSSK CARGO na konferencii Obchodný rok 2020 v Jasnej svojich zákazníkov a partnerov o ponuke prepráv a služieb v železničnej nákladnej doprave na budúci rok.

Ako povedal v úvode konferencie generálny riaditeľ ZSSK CARGO Martin Vozár, štátny železničný nákladný dopravca v tomto roku aj napriek prepadu výkonov pre hutnícky priemysel eviduje viacero úspechov. Od konca marca prevádzkuje spoločnosť desať moderných viacsystémových rušňov Vectron, ktoré nasadzuje na dlhé trasy nielen vo vnútroštátnej, ale aj medzinárodnej preprave. S týmito rušňami jazdí do Čiech, Nemecka, Poľska i Chorvátska. Nasadenie nových Vectronov prinieslo zníženie potrieb starších radov rušňov a pozitívne ovplyvnilo ekonomiku prepráv.

Spoločnosť sa chystá spustiť lokalizáciu zákaziek pomocou GPS sledovania vozňov, zaviedla sledovanie a riadenie nákladných vozňov na Slovensku aj v zahraničí. Pokroky zaznamenala aj v digitalizácii služieb. Od 1. 1. 2019 zaviedla elektronický nákladný list vo vnútroštátnej preprave, ktorý zrýchľuje a zefektívňuje komunikáciu so zákazníkmi.

Kríza v hutníctve ukrojila z tržieb spoločnosti, preto hľadá intenzívne rezervy, aby vykryla ich výpadok. Firma sa začala prioritne zaoberať dôsledným sledovaním finančnej efektivity prepráv, ich rentability až na jednotlivé vlaky, zákazníkov či komodity.

- Na základe analýz dnes pristupujeme k zmenám technológie, frekvencie obsluhy, či rokovaniam o podmienkach s jednotlivými zákazníkmi, - vysvetlil Martin Vozár.

Zoznam prednášok:

Ing. Ivan Škoda, EUR ING (Dopravný úrad) - Aktuálne informácie z oblasti dráh a dopravy na dráhach

Ing. Peter Šulko, PhD. (ŽSR) - Prístup na železničnú infraštruktúru v GVD 2019 / 2020

Ing. Miroslav Hopta (ZSSK CARGO) - Doma a v Európe s najskúsenejším dopravcom

Ing. Ľubomír Kuťka (ZSKK CARGO) - Aktuality z dielní

Ing. Jaroslav Daniška (ZSSK CARGO) - Obchodné zámery ZSSK CARGO na rok 2020

Galéria

Prihláste sa na odber noviniek ! Ozvite sa nám! Newsletter

Kontakty

Opýtajte sa nás

Informačná povinnosť k službe Infoservis "Opýtajte sa nás"

Železničná spoločnosť Cargo Slovakia, a.s.

Tomášikova 28B 821 01 Bratislava
IČO: 35914921 IČ DPH: SK2021920065 OR: Okresný súd Bratislava 1,
Oddiel Sa, vložka č. 3496/B