Železničná spoločnosť Cargo Slovakia, a.s.
PRO Motion 1520

PRO Motion 1520

Medzinárodného fóra pre dopravu a logistiku PRO//Motion.1520 a plenárneho zasadnutia Koordinačného výboru pre transsibírske prepravy sa 3. a 4. októbra zúčastnili manažéri železničných firiem z niekoľkých krajín. Za ZSSK CARGO sa na fóre a zasadnutí v Soči zúčastnili generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Martin Vozár a riaditeľ úseku prevádzky a podpredseda predstavenstva Miroslav Hopta.

Počas obidvoch dní odzneli prezentácie o spolupráci medzi Koordinačným výborom pre transsibírske prepravy (CCTT) a medzinárodnými organizáciami. Zaujímavou bola téma harmonizácie medzinárodného dopravného práva pre prepravu tovaru, ako aj inteligentné monitorovacie systémy nákladnej dopravy. Diskutovalo sa aj o trendoch a vzájomnej spolupráci v nákladnej doprave.

V Soči sa počas oboch dní viedli bilaterálne rokovania. S generálnym riaditeľom Ruských železníc (RŽD) Olegom Belozerovom, ktorý viedol sériu stretnutí so zahraničnými partnermi, sa stretli aj Martin Vozár a Miroslav Hopta. Rokovali o smerovaní ďalšieho rozvoja železničnej dopravy a o vybudovaní nového euroázijského dopravného koridoru. O využití Terminálu kombinovanej dopravy Dobrá a jeho ďalšom nájme hovorili zástupcovia ZSSK CARGO počas ďalšieho vzájomného stretnutia s generálnym riaditeľom spoločnosti TransContainer Vjačeslavom Sarajevom.

Galéria

Prihláste sa na odber noviniek ! Ozvite sa nám! Newsletter

Kontakty

Opýtajte sa nás

Informačná povinnosť k službe Infoservis "Opýtajte sa nás"

Železničná spoločnosť Cargo Slovakia, a.s.

Tomášikova 28B 821 01 Bratislava
IČO: 35914921 IČ DPH: SK2021920065 OR: Okresný súd Bratislava 1,
Oddiel Sa, vložka č. 3496/B