Železničná spoločnosť Cargo Slovakia, a.s.

Železnica pre deti vo Vrútkach 2017

Prvý júnový víkend sa v priestoroch Rušňového depa vo Vrútkach zišli malí aj veľkí priaznivci železničnej techniky. Pri príležitosti Medzinárodného dňa detí sa tu konalo podujatie Železnica pre deti, ktoré každý rok organizuje Spolok Výhrevne Vrútky v spolupráci so ZSSK CARGO, ZSSK a ŽSR.

Najpopulárnejšou atrakciou boli tradične parné rušne, návštevníci však mohli obdivovať aj novšie modely rušňov zo Slovenska i zo zahraničia. Klub železničných modelárov z Vrútok pripravil pre hostí výstavu modelových koľajísk. Veľký záujem bol aj o jazdy po areáli na stanovišti rušňovodiča. V rámci akcie boli z Prievidze, Žiliny a Hornej Štubne do Vrútok vypravené špeciálne vlaky ťahané parnými rušňami. O rastúcom záujme o podujatie svedčí aj skutočnosť, že pre veľký počet záujemcov museli v Budapešti k špeciálnemu vlaku smerujúcemu do Vrútok pridať ďalšie vozne. ZSSK CARGO okrem rušňov a nákladných vozňov podporila akciu aj pristavením nákladného vozňa radu Habbillns. V ňom bolo pre deti prichystané všetko potrebné na kreslenie. Deti tak mohli zachytiť svoje zážitky z podujatia. Akciu tradične podporili aj hasiči, ktorí priviezli starú a novú hasičskú techniku a predviedli ukážky svojej činnosti.

Skončený 19. ročník hodnotia organizátori ako úspešný a už teraz sa tešia na budúcoročný jubilejný 20. ročník podujatia, ktorý bude o to atraktívnejší, že v roku 2018 tomu bude už 170 rokov, odkedy na územie dnešného Slovenska prišiel prvý parný vlak.

Prihláste sa na odber noviniek ! Ozvite sa nám! Newsletter

Kontakty

Opýtajte sa nás

Informačná povinnosť k službe Infoservis "Opýtajte sa nás"

Železničná spoločnosť Cargo Slovakia, a.s.

Tomášikova 28B 821 01 Bratislava
IČO: 35914921 IČ DPH: SK2021920065 OR: Okresný súd Bratislava 1,
Oddiel Sa, vložka č. 3496/B