Železničná spoločnosť Cargo Slovakia, a.s.
RFF - Noah´s train - Viedeň

RFF - Noah´s train - Viedeň

Rail Freight Forward (RFF) je koalícia európskych železničných nákladných spoločností, ktorej členom je aj Železničná spoločnosť Cargo Slovakia, a. s. Jej cieľom je znížiť negatívny vplyv nákladnej dopravy na našu planétu, a zároveň zvýšiť podiel železničnej nákladnej dopravy na 30 %.

14. januára 2019 sa vo Viedni na stanici Westbahnhof konalo stretnutie členov koalície RFF, ktorého sa zúčastnil aj generálny riaditeľ ZSSK CARGO, Martin Vozár. Stretnutia sa zúčastnil aj rakúsky prezident Alexander van der Bellen, minister dopravy, inovácií a technológií Norbert Hofer, generálny riaditeľ ÖBB Andreas Matthä a ďalší generálni riaditelia železničných spoločností..

Noah's Train nie je len najdlhšie mobilné umelecké dielo na svete, ale aj synonymum pre ekologickú železničnú dopravu. Noah's Train alebo Noemov vlak je inšpirovaný dávnou históriou, ktorú približujú zvieracie motívy namaľované na vlaku. Vízia a iniciatíva koalície RFF je ochrana životného prostredia a našej planéty. Doprava je jedným z najväčších zdrojov znečistenia CO2 a skleníkových efektov. Presun nákladnej dopravy na železnicu je najrýchlejším a najjednoduchším spôsobom boja proti veľkému množstvu emisií CO2 a znečisteniu ovzdušia. Medzi hlavné ambície koalície patrí zdvojnásobenie podielu železničnej nákladnej dopravy v Európe na 30%.

V Berlíne bude projekt a s ním aj vlak predstavený 24. januára, nasledovať bude Paríž a svoju jazdu vlak ukončí 20. februára 2019 v Bruseli.

Viac informácií nájdete na: https://railfreightforward.eu/

Video si môžete pozrieť tu: https://youtu.be/WymtMWFs5EY

Galéria

Prihláste sa na odber noviniek ! Ozvite sa nám! Newsletter

Kontakty

Opýtajte sa nás

Zaškrtnutím príslušného políčka súhlasím, ako dotknutá osoba, so spracúvaním osobných údajov v zmysle priloženého znenia súhlasu.

Železničná spoločnosť Cargo Slovakia, a.s.

Tomášikova 28B 821 01 Bratislava
IČO: 35914921 IČ DPH: SK2021920065 OR: Okresný súd Bratislava 1,
Oddiel Sa, vložka č. 3496/B