Deň otvorených dep pre školy

Deň otvorených dep pre školy

V rámci firemných letných aktivít sme niektoré naše depá sprístupnili pre stredné odborné školy. 25. júna absolvovali komentovanú prehliadku Rušňového depa a Opravovne nákladných vozňov vo Zvolene študenti a pedagógovia Strednej priemyselnej školy Jozefa Murgaša v Banskej Bystrici a Strednej odbornej školy techniky a služieb v Brezne. O deň neskôr, 26. júna, v Spišskej Novej Vsi obdobnú "túru" zvládli aj študenti Strednej odbornej školy techniky a služieb z Popradu a Strednej odbornej školy elektrotechnickej z Popradu-Matejoviec. A bolo sa teda na čo pozerať. Priamo od tých najpovolanejších - prednostov konkrétnych dep - sa dozvedeli všetko o zameraní pracoviska a pracovných profesiách, ktoré sa podieľajú na údržbe a opravách rušňov a nákladných vozňov. Priamo v praxi videli postupnosť jednotlivých procesov a konkrétne vykonávané činnosti; niektoré z nich si vyskúšali aj na vlastnej koži. Pri rušňoch od prednostov prebrali štafetu naši rušňovodiči-inštruktori, s ktorými sa študenti pobavili o rôznych aspektoch riadenia vlakov, dostali podrobnú komentovanú prehliadku vnútra rušňa - riadiacej kabíny i strojovne. Samozrejme, počas takmer dvojhodinovej prehliadky sme toho stihli podstatne viac.

© 2024 ZSSK CARGO - Všetky práva vyhradené
ZAYOmedia.com