Železničná spoločnosť Cargo Slovakia, a.s.
Nabetón najekologickejšia doprava

Aktuality

Galéria

Nabetón najekologickejšia doprava

Je Európsky rok železníc a medzi priority v celej EÚ patrí aj presun osôb a tovarov na železnicu. O tom, že najefektívnejšia doprava hromadných substrátov je po koľajniciach, svedčia ich dlhoročné vozby, ktoré sú základom fungovania ZSSK CARGO. O to viac nás tešia nové prepravy v oblasti stavebnín.

Už od minulého roka dochádza k prepravám betonárskeho kameniva, ktoré je nevyhnutnou súčasťou tohto segmentu. Nakládka tohto štrku sa odohráva kolesovými čelnými nakladačmi na južnom Slovensku v staniciach ako Sládkovičovo, alebo Senec.

Po skompletizovaní ucelenej, 1 600 tonovej súpravy, loženej v 27 otvorených vozňoch Eamos sa štrk vydá na 250 kilometrovú trasu do stanice určenia - do Ružomberka. Po odstúpení elektrického rušňa z čela vlaku pristaví miestna posunovacia čata na rušňoch radu 742 vozne na tunajšiu všeobecnú vykládkovú a nakládkovú koľaj (VNVK). Kvôli dĺžke ju rozdelia na dve časti.

Hoci finálny zákazník – betonárka v meste Ružomberok – nemá vlečku, využitím VNVK môže dopraviť štrk z juhu na sever Slovenska ekologicky a efektívne. Pomocou dvoch bagrov a niekoľkých kamiónov tak využije cestnú dopravu len na posledných troch kilometroch.

ZSSK CARGO tak dokáže ponúknuť riešenia aj pre stavebné spoločnosti, betonárky, či výstavbu veľkých infraštruktúrnych stavieb. Pre váš dopyt o prepravu stavebnín neváhajte kontaktovať tím Jozefa Cenkého: https://www.zscargo.sk/kontakty/obchodni-manazeri

Prihláste sa na odber noviniek ! Ozvite sa nám! Newsletter

Kontakty

Opýtajte sa nás

Zaškrtnutím príslušného políčka súhlasím, ako dotknutá osoba, so spracúvaním osobných údajov v zmysle priloženého znenia súhlasu.

Železničná spoločnosť Cargo Slovakia, a.s.

Drieňová 24 820 09 Bratislava
IČO: 35914921 IČ DPH: SK2021920065 OR: Okresný súd Bratislava 1,
Oddiel Sa, vložka č. 3496/B