Podpis kolektívnej zmluvy na rok 2022

Podpis kolektívnej zmluvy na rok 2022

Železničná spoločnosť Cargo Slovakia, a. s. úspešne ukončila kolektívne vyjednávanie so zástupcami zamestnancov. Výsledkom je podpísanie novej kolektívnej zmluvy na rok 2022. Táto zmluva zaistí, okrem iného aj najvyšší mzdový nárast za ostatné obdobie. Najviac si na mzdách prilepšia zamestnanci v prevádzkových pozíciách: rušňovodiči, dispečeri, vlakvedúci nákladných vlakov, vozmajstri-posunovači.

„Vážim si prácu každého nášho zamestnanca. Našou dlhodobou stratégiou je udržať si kvalitných a dobre motivovaných zamestnancov. K tomu je zodpovedajúce mzdové ohodnotenie nevyhnutné. Rok 2022 pre nás všetkých nebude jednoduchý. Na vedenie spoločnosti, aj na našich zamestnancov z toho budú vyplývať zvýšené pracovné nároky, s ktorými sa budeme musieť vysporiadať. Pevne verím, že to spoločne zvládneme!“ zhodnotil výsledky kolektívneho vyjednávania Roman Gono, predseda predstavenstva ZSSK CARGO.

© 2024 ZSSK CARGO - Všetky práva vyhradené
ZAYOmedia.com