Rail Business Days 2024 - novinky, inšpirácie a legenda

Rail Business Days 2024 - novinky, inšpirácie a legenda

Ostravský areál Trojhalí Karolína v dňoch 11. až 13. júna privítal vo svojich priestoroch účastníkov medzinárodného veľtrhu RAIL BUSINESS DAYS 2024. V zaujímavých priestoroch sa medzi 130 vystavovateľov zaradila aj ZSSK CARGO. Výstavným stánkom a prostredníctvom propagačných materiálov, ale najmä osobnou účasťou manažérov, spoločnosť odprezentovala tým najvhodnejším spôsobom svoju hlavnú činnosť a služby ponúkané v oblasti údržby a opráv ŽKV.

Manažéri z úseku služieb ŽKV - Depo Services počas troch dní neúnavne prezentovali jednotlivé činnosti a portfólio služieb ZSSK CARGO. Veľtrhu sa zúčastnilo 130 vystavovateľov z Česka a zo zahraničia a počas jeho trvania ho navštívilo 11 344 železničných odborníkov, nadšencov, študentov; počtom prekonal doterajší rekord z Brna. Vonkajšie a vnútorné expozície zabrali 4800 m2 a 500 metrov koľají.
Ostravského veľtrhu sa zúčastnili aj nováčikovia, ale nechýbali ani tradiční vystavovatelia ako České dráhy, ČD Cargo, AŽD, Stadler, Škoda group, Alstom a medzi takých sa radí aj ZSSK CARGO.
- Rail Business Days je miestom, kde je možnosť vidieť kam sa inovácie v oblasti železníc posunuli za jeden rok. Kto sa na trhu presadzuje viac, kto menej, kto patrí medzi stabilných hráčov a kto sa chopil príležitosti uspieť v neľahkej konkurencii,- skonštatoval Ľubomír Kuťka, riaditeľ úseku služieb ŽKV – Depo Services (Ú 40) priamo v Ostrave. A dodal, že osobne ho zaujali najmä inovácie v oblasti renovácie súčiastok, ktoré sa veľmi ťažko obstarávajú na trhu, respektíve ich kusová výroba by bola neúmerne drahá.
Manažéri a obchodní zástupcovia z úseku služieb ŽKV – Depo Services naplno využili možnosť stretnúť sa s viacerými zákazníkmi na jednom mieste. Osobných stretnutí je v dnešnej digitálnej dobe stále menej, a tak sú pomerne vzácne.
- Aj počas tohtoročného veľtrhu sme si uvedomili aké sú osobné stretnutia dôležité. A je jedno či sa stretnete so starým alebo novým zákazníkom a či riešite pôvodný alebo nový biznis. Obchodní partneri sa často aj na takomto mieste dozvedia veci, ktoré dovtedy nepoznali alebo nevedeli, že ich ponúkame, - povedal Miloš Sabo, riaditeľ sekcie podpory údržby a opráv ŽKV. A tento rok sme zákazníkom okrem pozvánky zasielali aj malý bonus v podobe vstupenky, takže návštevníkov sme mali neúrekom. V priestoroch firemného stánku sa síce nepodpisovali ihneď zmluvy, ale manažéri mali priestor s výbornou atmosférou na diskusie o ďalšom biznise.
- Taktiež sme sa mohli stretnúť so spoločnosťami, s ktorými môžeme v budúcnosti realizovať zákazky väčšieho rozsahu, na ktoré si v súčasnosti sami netrúfame z dôvodu nedostatočného technologického vybavenia,- doplnil aj konkrétnu výhodu veľtrhu riaditeľ úseku 40 a dodal, že každý, kto podniká v železničnom biznise v rámci Česka a Slovenska si v Ostrave mal možnosť nájsť aj mnoho inšpirácií do budúcnosti.
A inšpirácie mali možnosť získať aj študenti, pre ktorých sa po prvýkrát na veľtrhu zorganizovala mini konferencia s názvom Študentský deň. Na nej firmy odprezentovali mladým ľuďom rôzne študentské programy, ktoré ponúkajú a rovnako aj možnosti uplatnenia sa po ukončení škôl.
Konferenciu pre vystavovateľov a hostí s názvom Železnica ako kľúčový dopravný model budúcnosti otvoril minister dopravy ČR Martin Kupka, ktorý sa zároveň zúčastnil aj otvorenej debaty. Svoje miesto mala na konferencii aj téma alternatívnych pohonov koľajových vozidiel ako aj technológia prevádzky takýchto vozidiel. Tomáš Tóth, generálny riaditeľ ČD CARGO prezentoval a zároveň odpovedal na otázky k téme Energetika a jej vplyv na prevádzku infraštruktúry a na vývoj železničnej dopravy.

Novinky a legenda
Vo vonkajšom priestore na vyše 500 metrov koľají sa odprezentovalo 14 koľajových vozidiel. Väčšinou išlo o rôzne novinky, s výnimkou prezentačného vagóna Českých dráh a ťahákom veľtrhu, ktorým bola bezpochyby Slovenská strela. Tento technický zázrak vyrobený v roku 1936 pre Československé státni dráhy je jedným z dvoch vyrobených v Československu a na veľtrhu sa výrazná červená Slovenská strela predviedla vďaka firme DAKO.
Medzi významné novinky patrila moderná elektrická jednotka RegioPanter osadená batériami ale aj
jednotka EMU FLIRT, podbíjačka UNIMAT DYNAMIC, Vectron, Traxx3, EffiShunter 1000 nebo DualShunter.
- Veľtrh v Ostrave bol nielen o stretnutiach a obchode, ale je to miesto, kde máte možnosť pozrieť si aj rôzne najnovšie trendy v oblasti technológií a zároveň aj príležitosť na výmenu skúseností,- týmito slovami uzavrel trojdňovú účasť ZSSK CARGO na železničnom veľtrhu Miloš Sabo.

(sch)

© 2024 ZSSK CARGO - Všetky práva vyhradené
ZAYOmedia.com