Železničná spoločnosť Cargo Slovakia, a.s.
Rokovania s Rail Cargo Hungaria

Aktuality

Rokovania s Rail Cargo Hungaria

ZSSK CARGO sa v prvom polroku 2021 vrátilo do čiernych čísel. To je pre nás skvelá správa a v takto nastavenom kurze chceme pokračovať aj v ďalšom období. V médiách je náš Ozdravný plán často prezentovaný len ako škrty a úspory. My ale chceme, aby naše reformy boli predovšetkým o ďalšom rozvoji a úspešnej obchodnej expanzii. Preto v súčasnosti výraznejšie koncentrujeme svoju obchodnú činnosť na trhy Maďarska, Rumunska, Bulharska a ďalších krajín Balkánu.
V tomto duchu sa niesli i minulotýždňové rokovania predsedu predstavenstva ZSSK CARGO Romana Gona s našimi partnermi z Rail Cargo Hungaria v Budapešti. Predmetom stretnutia bola primárne cezhraničná spolupráca so zameraním na obchodné aktivity našej spoločnosti v prepravách na maďarskom území. Jedným z bodov rokovaní bol spoločný rozvoj prepráv v systéme jednotlivých vozňových zásielok. Jeho predpokladom je podpora zo strany štátu – Maďarsko už má odsúhlasenú štátnu pomoc pre tento systém Európskou komisiou, v Slovenskej republike notifikačný proces ešte ani nezačal.

Galéria

Prihláste sa na odber noviniek ! Ozvite sa nám! Newsletter

Kontakty

Opýtajte sa nás

Informačná povinnosť k službe Infoservis "Opýtajte sa nás"

Železničná spoločnosť Cargo Slovakia, a.s.

Tomášikova 28B 821 01 Bratislava
IČO: 35914921 IČ DPH: SK2021920065 OR: Mestský súd Bratislava III,
Oddiel Sa, vložka č. 3496/B