Rušňoparáda 2024

Rušňoparáda 2024

Košická Rušňoparáda má za sebou ďalší úspešný ročník. Tak ako po všetky predchádzajúce roky, ani teraz sme na nej nechýbali.

Obrovskému záujmu návštevníkov sa tešili všetky naše vystavené rušne. Zmodernizovaná 742-ka, ktorá už druhý týždeň slúži v Prešove, lákala svojím vynoveným vzhľadom malých aj veľkých železničných nadšencov. Predsa len, pohľad z kabíny rušňovodiča je snom mnohých budúcich železničiarov. Rovnako tých najmenších lákala možnosť zatrúbiť si. Celkom zblízka ste si mohli pozrieť aj rušne radu 746 a 756 ako aj retro dvojičku v pôvodnom vzhľade.

Kým ti "väčší" preliezali rušne, v kreatívnom vozni si menšie deti kreslili vláčiky. Ale mohli si aj zasúťažiť. Kým tí najmenší boli ponorení do kreatívnej tvorby, dospelí sa dozvedeli rôzne podrobnosti o samotnom veľkokapacitnom vozni Habbillns.

No a v neposlednom rade bol na Rušňoparáde priestor aj na stretnutie so študentmi, ktorým železnica učarovala a hľadajú si svoje budúce uplatnenie. Akcia pod záštitou Ministerstva dopravy SR, Študuj dopravu, bola skvelým priestorom pre prezentáciu možností práce v našej spoločnosti, ako aj priblíženie modelov štipendií a duálneho vzdelávania.

Historické koľajové vozidlá, ale aj tie najmodernejšie, rozlúčka s pantografom, modelové koľajiská, ale aj ukážka policajných, hasičských a vojenských áut a množstvo ďalších sprievodných atrakcií boli určite veľkým lákadlom pre všetkých víkendových návštevníkov depa.

Brány košickej Rušňoparády sa včera poobede uzavreli, no leto je ešte len na začiatku a počas neho na vás čaká množstvo ďalších železničných akcií.

Stretneme sa tam!

© 2024 ZSSK CARGO - Všetky práva vyhradené
ZAYOmedia.com