ZSSK CARGO Business 2/2021

ZSSK CARGO Business 2/2021

Vážení obchodní partneri,

dávame Vám do pozornosti najnovšie správy o najdôležitejších obchodných a technologických novinkách našej spoločnosti, ktoré nájdete v aktuálnom vydaní nášho časopisu ZSSK CARGO Business 2/2021.

 

Okrem iného sa v novom čísle dočítate:

  • Ak nestihneme naskočiť do európskeho vlaku, tak sa nám to nepodarí vôbec

Každé euro investované do železníc sa časom trojnásobne vráti, a to tým, že štát nebude mu­sieť v budúcnosti vynakladať zdroje na tzv. negatívne externality - gene­rované napríklad cestnou dopravou. A hoci nie všetky potrebné zmeny možno zrealizovať ihneď či v plnej miere, v kontexte udalostí posledných rokov sa už na ich odštartovanie kráti čas, - priznáva v rozhovore predseda predstavenstva ZSSK CARGO Roman Gono.

  • Ministerstvo dopravy finišuje s koncepciou rozvoja intermodálnej dopravy

Aktuálne smeruje do medzirezortného pripomienkového konania koncepcia rozvoja intermodálnej dopravy SR do roku 2030. Rieši jednak jednorazovú podporu intermodálnej/kombinovanej dopravy, vychádzajúcu z Plánu obnovy a odolnosti, ako aj pravidelnú podporu, inšpirovanú tzv. rakúskym modelom a podporu modernizácie a výstavby nových terminálov.

  • Objemová zľava 10 EUR na prekládku ucelených vlakov (70 TEU) v TKD Dobrá

Vďaka zaradeniu vlakov ad‑hoc intermodálnej prepravy s celkovým skutočne realizovaným výkonom nad 300 km a viac medzi vlaky s 90-percentným znížením úhrady z poplatkov za použitie železničnej infraštruktúry ponúka ZSSK CARGO ešte atraktívnejšie podmienky prepravy kontajnerov po Novej hodvábnej ceste.

  • Oblasť ECM s novými pravidlami

Od 16. júna 2022 musí každé železničné vozidlo mať subjekt zodpovedný za údržbu - ECM. ZSSK CARGO do tohto termínu musí získať potrebné osvedčenie na svoje hnacie dráhové vozidlá. A je tu ešte jedna podstatná zmena, a síce zavedenie komponentov kritických z hľadiska bezpečnosti a sprísnenie požiadaviek na akreditáciu certifikačných orgánov.

  • Príbehy zákazníkov: Od pieskov na Záhorí k skleneným fľašiam na Považí

Kým väčšina Slovákov si piesok spája s letnou dovolenkou pri mori, pre ZSSK CARGO predstavuje jednu z komodít v kategórii stavebniny. Hoci väčšina prepráv piesku smeruje do stavebníctva, dováža sa aj pre spoločnosti, pre ktoré je základnou surovinou pri výrobe obalového skla.

 

 

 

 

© 2024 ZSSK CARGO - Všetky práva vyhradené
ZAYOmedia.com