Železničná spoločnosť Cargo Slovakia, a.s.

Transport Logistic 2017

Po dvoch rokoch sa ZSSK CARGO opäť vrátilo do Mníchova na výstavu Transport Logistic 2017. Naša spoločnosť mala výstavný stánok v jednej z hlavných hál a aj vďaka tejto výhodnej pozícii bola expozícia ZSSK CARGO miestom nespočetných stretnutí a obchodných rokovaní.

Transport Logistic 2017 hlásil rekordný počet vystavovateľov aj návštevníkov. Na svetovom veľtrhu sa prezentovalo 2162 vystavovateľov zo 62 krajín. Organizátori zaznamenali za štyri dni viac ako 60-tisíc návštevníkov zo 120 krajín. Rozloha výstaviska oproti minulému ročníku narástla o 115-tisíc štvorcových metrov. V Mníchove sa prezentovalo 17 národných stánkov. Vlastný stánok, na ktorom boli zastúpené slovenské spoločnosti podnikajúce v oblasti logistiky a zasielateľstva, mala tento rok prvý krát aj Slovenská republika.

Slovenský národný deň

11. mája 2017 agentúra SARIO (Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu), ktorá zastrešovala aktivity slovenského stánku, pripravila podujatie Slovenský národný deň. Na podujatí vystúpili zástupcovia Ministerstva financií Slovenskej republiky a Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky, Zväzu zasielateľstva a logistiky SR, Železníc SR, prístavov, letísk a ZSSK CARGO. Viaceré príspevky boli zamerané na podporu tzv. Novej hodvábnej cesty. Tá vedie z viacerých Čínskych regiónov po troch železničných koridoroch (severný cez Rusko a Poľsko, stredný cez Kazachstan a južný koridor cez Irán, resp. Turecko) do Európy sa vytvára pás spolupracujúcich krajín od západnej Európy až po východnú Čínu.

Nová hodvábna cesta by mala zlepšiť dopravné spojenie medzi Áziou, Európou (i Afrikou) a tým zlepšiť aj vzájomnú obchodnú a ekonomickú spoluprácu. Slovensko sa usiluje, aby niektoré trasy nových obchodných ciest viedli po jeho železničných koridoroch a do spolupráce sa snaží zapojiť aj prekladiská na slovensko –ukrajinskej hranici, kde sa stretávajú rozchody 1435 mm a 1520 mm.

Prihláste sa na odber noviniek ! Ozvite sa nám! Newsletter

Kontakty

Opýtajte sa nás

Informačná povinnosť k službe Infoservis "Opýtajte sa nás"

Železničná spoločnosť Cargo Slovakia, a.s.

Tomášikova 28B 821 01 Bratislava
IČO: 35914921 IČ DPH: SK2021920065 OR: Okresný súd Bratislava 1,
Oddiel Sa, vložka č. 3496/B