Connecting Europe Express v Bratislave a v Košiciach

Connecting Europe Express v Bratislave a v Košiciach

10.9. - Bratislava

Špeciálny vlak Európskej komisie - Connecting Europe Express - na svojej ceste naprieč 26 európskymi krajinami 10.9. zavítal aj do nášho hlavného mesta. Krátko pred pol druhou dorazil z Viedne na bratislavskú hlavnú stanicu, odkiaľ bol presunutý na koľajisko Dopravného múzea. Po jeho oficiálnom uvítaní predstaviteľmi Ministerstva dopravy, Bratislavského samosprávneho kraja, mesta Bratislavy, zástupcami EK, generálnymi riaditeľmi všetkých troch železničných spoločností sa s ním mohla podrobnejšie "zoznámiť" i široká verejnosť.

19.9. - Košice

Po absolvovaní balkánskej etapy svojej cesty, si to 19.9. v podvečer zamieril opäť na Slovensko: v čele s našou novopolepenou 363095-1 doputoval do metropoly Východu. Na košickej železničnej stanici ho vyzeralo množstvo záujemcov, ako aj predstavitelia všetkých železničných spoločností, KSK, mesta Košice. Po krátkej zastávke, CEE pokračoval ďalej vo svojej ceste k našim susedom, do Poľska. Kým dorazí 7. októbra do cieľovej stanice (Paríž), čaká ho ešte viac ako 60 zastávok v rôznych európskych mestách a metropolách.

Viac informácií o celom projekte CEE sa dozviete na: www.connectingeuropeexpress.eu

© 2024 ZSSK CARGO - Všetky práva vyhradené
ZAYOmedia.com