Železničná spoločnosť Cargo Slovakia, a.s.
Connecting Europe Express v Bratislave a v Košiciach

Aktuality

Connecting Europe Express v Bratislave a v Košiciach

10.9. - Bratislava

Špeciálny vlak Európskej komisie - Connecting Europe Express - na svojej ceste naprieč 26 európskymi krajinami 10.9. zavítal aj do nášho hlavného mesta. Krátko pred pol druhou dorazil z Viedne na bratislavskú hlavnú stanicu, odkiaľ bol presunutý na koľajisko Dopravného múzea. Po jeho oficiálnom uvítaní predstaviteľmi Ministerstva dopravy, Bratislavského samosprávneho kraja, mesta Bratislavy, zástupcami EK, generálnymi riaditeľmi všetkých troch železničných spoločností sa s ním mohla podrobnejšie "zoznámiť" i široká verejnosť.

19.9. - Košice

Po absolvovaní balkánskej etapy svojej cesty, si to 19.9. v podvečer zamieril opäť na Slovensko: v čele s našou novopolepenou 363095-1 doputoval do metropoly Východu. Na košickej železničnej stanici ho vyzeralo množstvo záujemcov, ako aj predstavitelia všetkých železničných spoločností, KSK, mesta Košice. Po krátkej zastávke, CEE pokračoval ďalej vo svojej ceste k našim susedom, do Poľska. Kým dorazí 7. októbra do cieľovej stanice (Paríž), čaká ho ešte viac ako 60 zastávok v rôznych európskych mestách a metropolách.

Viac informácií o celom projekte CEE sa dozviete na: www.connectingeuropeexpress.eu

Galéria

Prihláste sa na odber noviniek ! Ozvite sa nám! Newsletter

Kontakty

Opýtajte sa nás

Informačná povinnosť k službe Infoservis "Opýtajte sa nás"

Železničná spoločnosť Cargo Slovakia, a.s.

Tomášikova 28B 821 01 Bratislava
IČO: 35914921 IČ DPH: SK2021920065 OR: Mestský súd Bratislava III,
Oddiel Sa, vložka č. 3496/B