Ocenenie zamestnancov

Ocenenie zamestnancov

Dvadsaťštyri železničiarov ZSSK CARGO si vo štvrtok 30. septembra z rúk predsedu predstavenstva spoločnosti Romana Gona prevzalo najvyššie podnikové ocenenia.

Na slávnosti vo Zvolene odzneli slová pochvaly za dobre vykonanú prácu a roky venované železničiarskej profesii. „Z tohto miesta by som rád pozdravil všetkých našich kolegov. Tlmočte im, prosím, moju vďaku za každodennú starostlivosť, pracovné úsilie a skvelé nasadenie. Veľmi si vážim každého, kto prispieva k našim výsledkom, k priaznivému obrazu firmy a k tomu, že nás zákazníci a partneri rešpektujú. K nášmu sviatku Dňa železničiarov sme dostali listy od kolegov z okolitých železníc a aj obchodných partnerov s poďakovaním za spoluprácu, dobré služby a prianiami, aby sa nám darilo napĺňať naše poslanie ekologického dopravcu. Odovzdávam tento pozdrav a ďakujem za tímovú prácu, ktorú si všímajú naši zákazníci a partneri nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí,“ prihováral sa k zamestnancom na slávnosti odovzdávania podnikových ocenení predseda predstavenstva ZSSK CARGO Roman Gono.


Medzi ocenenými bol aj rušňovodič Ladislav Slivka z pracoviska v Čiernej nad Tisou, ktorému sa 22. septembra 2020 v nočnej zmene podarilo zabrzdiť vlak pred priecestím, na ktorom uviazlo auto. V úseku trate Michaľany – Slovenské Nové Mesto vodič cestného motorového vozidla nerešpektoval svetelné a zvukové výstražné znamenie a vošiel na železničné priecestie. Rušňovodič však zareagoval duchaprítomne a včas aktivoval rýchločinné brzdenie, čím zabránil vážnej dopravnej nehode.


Spomedzi ostatných ocenených spomeňme ešte hlavného inšpektora bezpečnosti železničnej dopravy Jána Bötchera z pracoviska v Nových Zámkoch, ktorý pracuje na železnici 38 rokov a vo voľnom čase sa venuje zverencom v atletickom klube AC Nové Zámky. V roku 2015 na majstrovstvách sveta paraolympionikov ako tréner so svojím zverencom získali titul majstra sveta v hode guľou. V roku 2016 sa zúčastnil ako člen realizačného tímu Letných paralympijských hier v Rio de Janeiro. Sprevádzal tam športovcov, ktorí získali striebornú medailu v hode guľou. Ján Bötcher má s ostatnými paraolympionikmi z OH 2016 bronzovú plaketu na chodníku slávy v Piešťanoch.

Všetkým oceneným srdečne blahoželáme!

© 2024 ZSSK CARGO - Všetky práva vyhradené
ZAYOmedia.com