Železničná spoločnosť Cargo Slovakia, a.s.
Zmodernizovaná presuvňa v RD Zvolen

Aktuality

Zmodernizovaná presuvňa v RD Zvolen

Premiestňovanie rušňov z jednej koľaje na druhú umožňujú koľajové spojky, točne a presuvne. Točne a presuvne sú zvyčajne súčasťou opravárenských priestorov a sú nutnou výbavou aj v rušňových depách ZSSK CARGO.

V týchto dňoch sa vo zvolenskom rušňovom depe môžu zamestnanci tešiť zrekonštruovanej presuvni, ktorá slúži na presúvanie rušňov a vozňov medzi jednotlivými koľajami v hale cyklických opráv. Vyše 40 ročné zariadenie prešlo od augusta minulého roku nutnou komplexnou rekonštrukciou, keďže zub času sa podpísal pod mnohé súčasti zariadenia. Opotrebované podvozky, brzdy, motory , ale aj ďalšie komponenty prešli výmenou aj obnovou; rovnako aj ovládacia stanica, kde pribudli nové moderné ovládacie jednotky, ktoré z  presuvne urobili poloautomatické zariadenie. Komfort zamestnancov zvýšili i nové plastové okná a zateplenie pracovného priestoru obsluhy.

„Rekonštrukcia presuvne v rušňovom depe Zvolen bola naozaj už nevyhnutná. Jej realizáciou sa v prvom rade zvýšila bezpečnosť pri obsluhe, posune a premiestňovaní koľajových vozidiel a pridanou hodnotou je nepochybne aj vyšší komfort pre obsluhujúcich zamestnancov, a tak zlepšenie pracovných podmienok,“ zhodnotil zmodernizovanie zvolenskej presuvne Ľubomír Kuťka, člen predstavenstva ZSSK CARGO a riaditeľ úseku služieb železničných koľajových vozidiel.

(sch)

Galéria

Prihláste sa na odber noviniek ! Ozvite sa nám! Newsletter

Kontakty

Opýtajte sa nás

Informačná povinnosť k službe Infoservis "Opýtajte sa nás"

Železničná spoločnosť Cargo Slovakia, a.s.

Tomášikova 28B 821 01 Bratislava
IČO: 35914921 IČ DPH: SK2021920065 OR: Mestský súd Bratislava III,
Oddiel Sa, vložka č. 3496/B