Železničná spoločnosť Cargo Slovakia, a.s.
ZSSK CARGO prepravila na Ukrajinu už 26 vozňov s humanitárnou pomocou

Aktuality

ZSSK CARGO prepravila na Ukrajinu už 26 vozňov s humanitárnou pomocou

Od polovice marca, odkedy vláda SR zriadila v Haniske pri Košiciach centrálny sklad, z ktorého sa posiela humanitárna pomoc na Ukrajinu, bolo ZSSK CARGO celkovo vypravených 26 nákladných vozňov. Po Poľsku a Rumunsku je slovenský sklad s humanitárnou pomocou pre Ukrajinu tretím v EÚ a je prístupný aj pre iné krajiny. Sklad je zriadený v prekladisku Haniska pri Košiciach, kde končí širokorozchodná trať.

V týždni od 4. apríla prepravila ZSSK CARGO jedenásť vozňov s humanitárnou pomocou po širokom rozchode do Maťoviec, odkiaľ pokračovali do Užhorodu: jeden bol určený priamo do Kyjeva, do stanice Darnica. V piatok 8. apríla to bolo sedem vozňov s humanitárnou pomocou a v stredu štyri. Už predtým, v sobotu 2. apríla, odišlo smerom na Ukrajinu, tiež do Užhorodu, päť vozňov.

V marci sme vypravili 10 vozňov s humanitárnou pomocou: 15. marca prvých sedem vozňov do stanice Charkov a 22. marca ďalšie tri do stanice Darnica v Kyjeve. Vo vozňoch sa väčšinou nachádzalo oblečenie, spacie vaky, deky, karimatky, trvanlivé jedlo, drogéria, zdravotnícky materiál. Prvá zásielka v polovici marca mala pôvodne smerovať iba za hranicu, kde mal byť tovar preložený do skladov, napokon však boli vozne odoslané až do Charkova.

(lj)

Galéria

Prihláste sa na odber noviniek ! Ozvite sa nám! Newsletter

Kontakty

Opýtajte sa nás

Informačná povinnosť k službe Infoservis "Opýtajte sa nás"

Železničná spoločnosť Cargo Slovakia, a.s.

Tomášikova 28B 821 01 Bratislava
IČO: 35914921 IČ DPH: SK2021920065 OR: Mestský súd Bratislava III,
Oddiel Sa, vložka č. 3496/B